نگهداری چمن مصنوعی

در همه این شرایط چمن مصنوعی نیاز شما رو برطرف می‌کند  چرا که کفپوشی انعطاف پذیر برای استفاده در مکانهای مختلف است ، از این کفپوش می‌توان بر روی پیشخوان آشپزخانه و یا فروشگاه استفاده کرد، زیر گلدانها انداخت، تراس و بالن و روف گاردن را سبز کرد و یا اینکه باغچه را زیباتر کرده و زمین بازی برای فرزندانمان ایجاد کنیم.

چمن مصنوعی به دلیل بی نیازی از اقداماتی مانند آبیاری، کوتاه کردن برگ ها، تغذیه و کود دهی، سمپاشی، حذف گیاهان زائد و علف های هرز، وجین، مبارزه با آفات و بیماری ها و ... دارای تمهیدات نگهداری بسیار مختصر و ساده ای می باشد.

نکته مهم در نگهداری چمن مصنوعی  این است که این محصول رنگ پس نمی‌دهد و سوراخهایی که در زیر چمن تعبیه شده نیز براحتی اجازه خروج آب را می‌دهد.

مواردی که برای نگهداری چمن مصنوعی باید رعایت شود :

  • باید تلاش شود تا جایی که امکان پذیر است اجسام و اشیای تیز و برنده بر روی سطح چمن مصنوعی کشیده نشود، زیرا باعث پارگی برگ ها و سطح زیرین می شود و در نتیجه ساختار و انسجام چمن از هم پاشیده و از یکدیگر جدا می شوند.
  • برای محیطهایی که رفت و آمد زیادی در آن صورت می‌گیرد، برس زدن با فرچه‌های پلاستیکی، می‌تواند نخهای چمن را ایستاده و شاداب نگه دارد و از گره خوردن در هم جلوگیری کند.
  • از کشیدن و هل دادن اجسام سخت و سنگین مانند لوازم فلزی اداری مبلمان، گاو صندوق، کمد و فایل و ... بر روی چمن مصنوعی خودداری شود.
  • از تماس اشیای بسیار داغ بر روی چمن مصنوعی خودداری شود زیرا باعث سوختگی موضعی شده و یا شکل و حالت طبیعی چمن را بر هم می زند. همچنین تماس مستقیم آتش مانند ته سیگار باعث سوختن و ذوب شدن رشته های پلیمری شده ولی به دلیل رعایت استاندارد های ایمنی بالا، آتش نمی تواند گسترش یابد و در همان نقطه خاموش خواهد شد.
  • شستشوی چمن طبیعی با کلیه مواد شوینده موجود در بازار امکان پذیر است. به شرطی که بسیار اسیدی و یا قلیایی نباشد. به عنوان مثال به هیچ عنوان نباید از جوهر نمک، وایتکس و یا انواع مشابه استفاده کرد. این مواد باعث کدر و مات شدگی، رنگ پریدگی و پوسیدگی و خوردگی زود رس در برگ های چمن مصنوعی شده و عمر محصول را به شدت کاهش می دهد.
  • شستشوی منظم و در فواصل زمانی متناسب با کمیت و کیفیت استفاده و کاربری از چمن مصنوعی از نکات بسیار مهم در افزایش طول عمر آن می باشد. آلوده و کثیف شدن چمن با سرعت بیشتری صورت گرفته و ذرات خاک و گِل و گرد و غبار بر روی برگ ها و سطح زیرین انباشته و رسوب می کند و پاک کردن این لایه با گذشت زمان سخت تر خواهد شد. توصیه اکید می شود که ابتدا به وسیله جارو برقی، آلاینده های فیزیکی و گرد و خاک از روی سطح زدوده شود و سپس شستشوی با استفاده از فشار آب، مواد شوینده و جارو ها و فرچه های مو بلند و نرم انجام پذیرد.