چمن مصنوعی برای بالکن

استفاده از چمن مصنوعی در بالکن چمن مصنوعی شبیه فرشی است به رنگ چمن که برای فضاهای باز طراحی و ساخته میشود. اصولا چمن مصنوعی برای فضاها و شرایطی ساخته شده است که  امکان کاشت چمن طبیعی در آنها وجود ندارد.

چمن مصنوعی اولین بار در آمریکا مورد استفاده شد. استاندارد های آمریکا و اروپا برای تولید انواع چمن های مصنوعی برای زمینهای فوتبال ، گلف و چمن های مصنوعی تزئینی یکی از عواملی است که باعث شده است که چمن های مصنوعی که در دیگر کشورها نیز تولید شد از این حداقل استاندارد استفاده کنند. حداقل استاندارد در چمن های مصنوعی باعث شده است که چمن های مصنوعی بسیار فراگیر شوند. رضایت کاربران از چمن های مصنوعی و ماندگاری بالای چمن های مصنوعی امروزه باعث شده است که در بسیاری از مناطق علارقم امکان استفاده از چمن طبیعی ، چمن های مصنوعی ترجیح داده شوند.

چمن مصنوعی بالکن

استفاده از چمن مصنوعی در بالکن و تراس با توجه به عدم امکان استفاده از چمن طبیعی در این فضا به گسترش کاربری چمن مصنوعی در بالکن ها و تراس ها گردیده است.

در تراس ها و بالکن ها میتوان با کمک چمن های مصنوعی فضا سازی های زیبایی را ایجاد کرد. بالکن و تراس معمولا بخش فراموش شده خانه میباشند و اغلب مردم از بالکن استفاده ای شبیه به انباری دارند . چمن مصنوعی در بالکن میتواند به تبدیل شدن بالکن منزل به یک فضای دنج برای بعد از ظهر های خنک پاییزی و بهاری کمک کند. چمن های مصنوعی که برای بالکن و تراس طراحی می شود معمولا از انواع تزئینی چمن مصنوعی می باشند.

چمن های مصنوعی تزئینی بهترین انتخاب برای بالکن و تراس است . تراس ها و بالکن ها مساحت کمی دارند و این مساحت کم موجب میشود که هزینه تمام شده برای فرش کردن بالکن و تراس با چمن مصنوعی تزئینی کاملا مقرون به صرفه باشد. چمن های مصنوعی تزئینی در رنگ های مختلف قابل عرضه است ولی همچنان رنگ سبز و سبز روشن پرفروش ترین رنگهای چمن مصنوعی تزئینی است . رنگهای چمن مصنوعی تزئنی کاملا قابل شستشو هستند.

چمن های مصنوعی براحتی در انواع بالکن ها و تراس ها با اشکال گوناگون و حتی در بالکون های شیبدار قابل اجرا است.

چمن مصنوعی پلاستیکی

گسترش چمن های مصنوعی در ورزشگاه های فوتبال امریکایی ، فوتبال اروپایی، گلف و غیره از مونترال کانادا شورع شد. پس  از آنکه مونترال تصمیم گرفت برای المپیک از چمن های مصنوعی استفاده کند. کیفیت و سادگی استفاده از این چمن های مصنوعی، بسرعت باعث گسترش استفاده از چمن های مصنوعی در سراسر دنیا شد.

ورزشگاه های سرپوشیده امکان استفاده از چمن های طبیعی را نداشتند . چمن های مصنوعی با توجه به اینکه از نخ های صد درصد نایلونی ساخته می شوند. این امکان برای ورزشگاه های سرپوشیده مهیا شده که بتوانند زمین ورزشگاه را با چمن مصنوعی فرش کنند.

در ساخت چمن های مصنوعی پلیمرهای مختلفی مورد استفاده قرار میگیرد. از جمله پلی پروپیلن که از نخ نایلون دیرتر خراشیده میشود. آلمان اولین کشوری بود که چمن های نخ نایلون را با چمن های مصنوعی پلی پروپیلن جایگزین کرد.

کشور کانادا که اولین بار بصورت صنعتی از چمن مصنوعی استفاده کرده بود با تولید چمن های مصنوعی که در آنها از یک شبکه بندی لانه زنبوری برای پایه ریشه چمن، باعث شد که تولید چمن در تمام دنیا بار دیگر تحت تاثیر این تکنیک قرار گیرد. چمن های مصنوعی پلاستیکی با استفاده از این روش دوام بیشتری یافته بودند.

مزایای چمن مصنوعی پلاستیکی

جمعیت کره زمین روز به روز در حال افزایش است و چمن های طبیعی برای نگهداری نیاز فراوانی به آب دارند با توجه به اینکه میزان آب زراعی موجود در جهان محدود بوده و افزایش جمعیت جهان باعث میشود که این آب برای محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار گیرید . چمن های مصنوعی بدون استفاده از منابع طبیعی مورد استفاده در چمن های طبیعی همان زیبایی و لطافت را ایجاد می کنند.

از زمانی که چمن های مصنوعی پلاستیکی وارد بازار شده اند تا کنون بسیاری از ورزشگاه ها با این محصول جدید فرش شده اند.

چمن مصنوعی پلاستیکی هزینه های بسیار کمتری از چمن های طبیعی است . چمن های مصنوعی نیازی به نگهداری و هزینه های خرید بذر و کود و مانند آن را ندارند.