چمن مصنوعی تزئینی چیست؟

چمن مصنوعی  تزئینی چیست ؟ چمن مصنوعی تزئینی غالبا از الیافی مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن و پلی آمید تهیه میگردند که بسیار لطیف و با دوام می باشند.

این الیاف مصنوعی دوام بالایی در برابر حرارت مستقیم نور خورشید و مواد دارای خاصیت اسیدی و قلیایی دارند. چمن های مصنوعی با رشته های بلند ، متوسط و کوتاه برای مصارف تزئینی متفاوت تولید می شوند.

الیاف پلیمری چمن مصنوعی دوام بسیار بالاتری از الیاف پلی استری دارند و این امر باعث شده است که چمن های مصنوعی امروزی بسیار با دوام تر از قبل باشند.

استفاده در زمین‌های ورزشی تنها بخشی از کاربرد چمن‌های مصنوعی است؛ دوام چمن های مصنوعی، هزینه پایین نگهداری، عدم نیاز به آبیاری و ظاهر طبیعی آنها سبب شده‌است، که چمن های مصنوعی  در محدوده وسیعی از کاربردها مورد استفاده قرار گیرند، که از جمله آنها می‌توان به کاربرد در محوطه‌های چمن کاری عمومی مانند میادین شهرها، حاشیه اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها، زمین‌های بازی کودکان، کناره استخرها، چشم اندازها و محوطه‌های داخلی ساختمان‌ها اشاره کرد.

این چمن‌ها در مکان‌های تفریحی، مشکل گل آلوده شدن زمین در هنگام بارش باران را ندارند و در چمن کاری‌های مصنوعی اتوبان‌ها و بزرگراه‌ها، خطرات و مشکلات مربوط به آبیاری فضاهای سبز را حل نموده‌اند. همچنین در مناطقی که با کمبود آب مواجه هستند و یا نمی‌توان آبیاری مطلوبی برای چمن‌ها انجام داد، چمن‌های مصنوعی گزینه‌های مناسبی به شمار می‌روند.

همگی می دانیم چمن های مصنوعی در استفاده های تجاری آن به دو صورت استفاده برای زمین های وسیع مانند ورزشگاه ها  و استفاده های تزئینی تقسیم بندی می شوند. این تقسیم بندی را برخی به تقسیم بندی های کوچکتری مانند چمن مصنوعی  مدارس و چمن مصنوعی حیاط و غیره تبدیل کرده اند. به هر طریق چمن مصنوعی تزئینی یکی از پر فروش ترین انواع چمن های مصنوعی در سراسر دنیا بعد از چمن مصنوعی برای ورزشگاه ها است.

 پلی

مزایای استفاده از چمن تزیینی شرکت پایا تندیس قرن :

    - چمن مصنوعی تزیینی ما، طبیعی به نظر میرسد و بسیار زیباست .

    - چمن های موجود با ضمانت نامه مادام العمر در مورد پایداری UV عرضه میگردد.

    - چمن مصنوعی با دوام و استفاده از آن بدون دردسر و طولانی مدت است.

    - بچه ها و حیوانات چمن مصنوعی  ما را به اندازه بزرگتر ها دوست دارند ، زیرا نرم و لطیف و بدون مواد سمی مثل سرب است .

    - چمن ما میتواند با هر طرح باغی مطابقت داشته باشد و در مکانهای مختلف و حتی در سایه سبز باقی می ماند .

    - چمن مصنوعی حتی می تواند در فضای داخلی هم استفاده شود ، به عنوان مثال در یک اتاق خواب یا فضای اداری .